Влада Києва зноситиме незаконні забудови


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Влада Києва зноситиме незаконні забудови


28-01-2011

Незаконні будівельні майданчики підлягатимуть ліквідації.

“Я абсолютно переконаний, що у нас далі будуть випадки, коли ми будемо приймати рішення щодо ліквідації того чи іншого будівництва, яке вже розпочалось. На жаль, є порушення законодавства,” – констатує голова КМДА Олександр Попов.

Зараз голова КМДА не поуточнює, які споруди підлягатимуть знесенню. Громадські ж активісти перераховують три об’єкти, які спричинили найбільший резонанс.

Скандальну багатоповерхівку на Грушевського, де зараз продають найдорожчі квартири, ще 2005 року вимагав знести Президент Віктор Ющенко.

Пізніше влада вимагала зменшити кількість поверхів з 22 до 15-ти. Але цього не сталося. Зараз тут зводять ще один поверх. Про те, що висотку можуть знести, будівельники тут не чули: “Ні не чув. Не знаю. Я вірю, власть поміняється, шо хотять, то зроблять.”

Над касами метро “Театральна” поруч з театром імені Лесі Українки провадять друге скандальне будівництво. Боротьба громади із забудовниками в судах довготривала.

Останнє рішення Феміди будівництво відновило попри спротив людей і думку незалежних експертів, які попереджали про небезпеку завалення сусідніх старовинних будинків і зали метро.

На воротах будівництва до тепер є напис: “Збережімо старий Київ”. Тутешні будівельники новиною про можливе знесення теж не переймаються: “Не мешайте работать, мені без разніци”.

Від самого початку за цією історією спостерігають працівники комунальних служб. Працівниця одного із жеків Шевченківського району Світлана у припиненні цієї забудови сумнівається: “Не вірю. Багато років це обіцяють, а хура й нині там”.

На дніпровських схилах теж тривають активні будівельні роботи. На Кловському спуску компанія “Житлобуд” зводить найвищий будинок у столиці.

Його активісти критикують за те, що зіпсував краєвид на Лавру та за тріщини на прилеглих спорудах.

Журналісти зверталися до забудовника, щоби дізнатися реакцію на останні заяви про можливе знесення скандальних забудов.

“На даний час будівельною компанією “Житлобуд” ведеться спорудження декількох об’єктів на території Києва, всі дозвільні документи отримані в порядку, передбаченому чинним законодавством,” – йдеться у відповіді на журналістський запит.

Активіст громадського руху “Збережи старий Київ” Ігор Луценко стверджує, що забудовники активізували роботу, щоб отримати більшу компенсацію:
“Відбувається швидке будівництво, узаконення його, щоб потім було якомога важче відмотувати ці юридичні механізми.”

Адвокат Юрій Брикайло називає найімовірнішим такий сценарій: спочатку влада запропонує забудовникові усунути порушення, допровадивши будівництво до вимог закону, і лише, якщо це неможливо або буде відмова, - можна буде ставити питання про знесення.

“Питання про знесення може ставити відповідно прокуратура через будівельну інспекцію або через органи місцевого самоврядування, які фактично давали всі ці дозволи до цього,” – пояснює адвокат.

Дирекція Інституту міста певна, попри всі юридичні та інші перепони скандальні будівництва можна зупинити лише в один спосіб.

“Суди міжнародні, європейські, ліга сексуальних реформ – все це не спрацює. Лише знести і наочно показати по всім телеканалам. Тоді кожен забудовник подумає, чи не спіткає його та сама доля,” – заявляє Олександр Сергієнко, директор Інституту міста.

Відеосюжет на СТБ.
До переліку новин