До озер та річок люди можуть вже й близько не підійти


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

До озер та річок люди можуть вже й близько не підійти


13-01-2011

Зміни до Водного та Земельного кодексів ініціював депутат від Нашої України-Народної Самооборони Володимир Стретович ще у 2008 році. За них проголосувала Верховна Рада перед Новим роком. У той же день, 2 грудня, їх підписав Президент.

"Пляжна зона – прилегла до урізу води частина прибережної захисної смуги уздовж морів, навколо морських заток і лиманів з режимом обмеженої господарської діяльності", - визначає новий закон.

В межах цієї пляжної зони люди можуть без перешкод ходити або загоряти та купатися. Водночас, територію навколо для річок, озер, водосховищ та інших водойм для людей можуть закрити. Адже за законом - тепер це не пляжна зона.

"Тим самим обмежується можливість людей безперешкодного та безплатно ними користуватися", - пояснює "Свідомо" юрист адвокатської компанії "Наталія Субота і партнери" Юлія Скочило.

Юрист наголошує, цими ж змінами фактично дозволяється забудовувати береги річок та озер.

"Цими змінами не виключається маніпулювання нормами, коли з однієї сторони ширина прибережної захисної смуги визначена Водним кодексом, а з іншої – прибережна захисна смуга встановлюється окремими проектами землеустрою, тобто немає проекту – немає і прибережної захисної смуги, а отже не застосовуються й обмеження, встановлені для прибережної смуги, у тому числі обмеження щодо будівництва", - говорить Скочило.

За матеріалами "Свідомо".
До переліку новин