Законні дедлайни: фігурантів “касетного скандалу” можуть не притягнути до відповідальності


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Законні дедлайни: фігурантів “касетного скандалу” можуть не притягнути до відповідальності


28-07-2010

Колишній охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко заявляє, що вже через місяць спливає термін притягнення до карної відповідальності фігурантів “касетного скандалу”, який розпочався 2000 року. Про це колишній майор президентської охорони сказав під час відео-конференції.

Деякі юристи стверджують, що термін давності не застосовується до тяжких злочинів, таких як убивство, і нагадують, що замовники вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе досі не встановлені.

Ґонґадзе

Замовники вбивства Ґонгадзе можуть залишитись непокараними

Представниця потерпілої сторони у справі вбивства Георгія Ґонґадзе, адвокат Валентина Теличенко сказала ВВС, що оскільки існує кілька видів злочинів, то є і різні терміни давності.

На думку адвоката, на плівках Миколи Мельниченка, записаних у кабінеті Леоніда Кучми, йдеться і про статті Карного кодексу, які підпадають під термін давності. Але, як каже адвокат, є і тяжкі злочини, до яких цей термін не застосовується.

"Щодо Олексія Пукача термін давності не застосовується. Але якщо ми говоримо про зловживання владою, тиск податкової адміністрації, незаконне відчуження і приватизацію, хабарництво – це може підпадати під термін давності," – наголошує Валентина Теличенко.

Адвокат Андрій Нечипоренко теж погоджується з такими твердженнями, нагадавши в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що особа може бути визнана винною, але не буде покарана.

"Це підстава не є реабілітаційна. Резюмується, що людина визнає себе винною у скоєнні злочину. Але покарати її принципово не можна. Тому що витік термін давності,” – зазначає він.

Екс-охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко твердить, що вже через місяць спливає термін притягнення до карної відповідальності фігурантів касетного скандалу.

"Дуже прикро, що у вересні закінчиться термін притягнення до карної відповідальності тих людей, які вчинили злочини і які є фігурантами касетного скандалу. Бо багатьох із них ми не зможемо притягти до такої відповідальності. Я б не хотів, щоб ті особи, які були причетні до злочинної діяльності, не були покарані. А така ймовірність існує. Можливо, це один із спеціальних механізмів," – наголошує Микола Мельниченко.

Напередодні Генеральний прокурор Олександр Медведько підтвердив, що у справі про вбивство Георгія Ґонґадзе є тільки один обвинувачений – екс-керівник Департаменту зовнішнього спостереження Олексій Пукач, заарештований рік тому.

Троє інших спільників вбивства вже засуджені до 12 і 13 років.

На допиті у слідчого Генпрокуратури Олексій Пукач зізнався у причетності до вбивства. Частина допиту була оприлюднена, чого раніше не робилося. І це викликало певні сумніви стосовно того, що за цим стоїть. Дехто з аналітиків не виключає, що інують певні домовленості.

Водночас, на думку експертів, викликають сумніви і деякі твердження Миколи Мельниченка, відомого своїми суперечливими заявами.

Приміром, під час відео-конференції він закликав не ставитися до Пукача - безпосереднього учасники вбивства Ґонґадзе - надто суворо.

"Він не є тим монстром, яким його хочуть змалювати. Пукач – служака для того, кому він служить. Коли він вивозив, убивав, душив, він був переконаний, що робив добру справу. Я хочу звернутися до близьких і рідних Пукача – не відмовляйтеся від нього, підтримуйте і приходьте до нього. Він військова людина, яка виконує наказ," – пояснює Микола Мельниченко.

Восени 2000 року, після зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе, лідер соціалістів Олександр Мороз оприлюднив плівки Миколи Мельниченка, на яких лунали голоси, схожі на голоси українських очільників, в тому числі і на голос тодішнього президента Леоніда Кучми.

Голос, схожий на голос Леоніда Кучми, давав наказ керівнику МВС Юрію Кравченку вивезти Георгія Ґонґадзе за межі України.

Експерти нагадують, що замовники убивства досі не встановлені. Внаслідок "касетного скандалу" 2000 року і вбивства Георгія Ґонґадзе Україна тривалий час була в рейтингах країн, де професія журналіста є підвищено небезпечною.

Микола Мельниченко для вирішення питань відповідальності пропонує вихід із ситуації - зібрати всіх високопосадовців, яких вважають начебто причетними до злочинів, і перевірити їх на детекторі брехні.

За матеріалами ВВС.
До переліку новин