НТКУ має сплатити 35 000 гривень за незаконне звільнення працівника


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

НТКУ має сплатити 35 000 гривень за незаконне звільнення працівника


16-06-2010

Національна телекомпанія України повинна сплатити асистентці режисера Інні Удовенко 35 тисяч гривень за те, що 21 квітня 2009 року її незаконно звільнили.

Таке рішення ухвалив Шевченківський районний суд Києва за позовом, який підтримала Київська незалежна медіа-профспілка. Окрім цього, суд зобов’язав НТКУ поновити Інну Удовенко на роботі.

“Прикро, що нове керівництво телекомпанії муситиме розплачуватися за гріхи попереднього. Але я позивалася не персонально до Василя Ілащука чи Єгора Бенкендорфа, а саме до НТКУ,” – коментує ситуацію позивачка.

Окрім Інни Удовенко, за рішенням екс-президента НТКУ Василя Ілащука, ще у квітні 2009 року скоротили понад 150 осіб, шестеро з яких були членами Київської незалежної медіа-профспілки. Згоди на таке звільнення профспілка не давала.

Лише двоє скорочених працівників НТКУ оскаржили це рішення в суді в індивідуальному порядку – Інна Удовенко та Віра Бураков’як.

“Це судове рішення має стати застереженням для тих, хто намагається здійснювати незаконні звільнення працівників. Незаконні дії сьогодні, можуть обернутися санкціями завтра,” – наголошує адвокат Андрій Нечипоренко.

Адвокатська компанія “Наталія Субота і партнери” забезпечує юридичний супровід цих справ і є партнером Київської незалежної медіа-профспілки.

До цього ці дві справи вела адвоката Валентина Прибильська, яка пішла з життя у січні 2010 року.

Це рішення суду – черговий успішний приклад, коли звільнені працівники відстоюють своє право в суді.

У листопаді 2009 року суд виніс рішення, що НТКУ має сплатити понад 10 000 гривень компенсації колишній головній стилістці телекомпанії, члену КНМП Ірині Опесі.

Журналістка UBC Наталка Катериненко теж з успіхом відстояла своє законне право в подібній ситуації.

За матеріалами “Телекритики”.
До переліку новин