Нові правила парковання: постанови Кабміну порушують Конституцію


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Нові правила парковання: постанови Кабміну порушують Конституцію


04-03-2010

За годину парковання водій має платити від 17 до 51 копійок, згідно з декретом Кабміну від 1994 року. При чому 51 копійку лише в тому випадку, якщо майданчик для парковання спеціально облаштований (є спеціальні знаки, шлагбаум, огорожа, тощо).

Кабмін прийняв нову неконституційну постанову, яка в межах України дозволяє операторам, які обслуговують майданчики для парковання, збирати гроші за їхні послуги. Відтак, якщо година парковання коштує 10 гривень, то за оснащений майданчик ви сплачуєте 51 копійку, а решта – за якісь послуги.

При цьому у своїй постанові Кабінет міністрів зазначив, що оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках паркування (пункт 25 постанови КМУ “Про затвердження Правил паркування транспортних засобів від 3 грудня 2009 року).

У Києві 99 % майданчиків взагалі не є спеціально облаштованими. За які ж послуги платити, якщо знаків нема, розмітка відсутня? Влада матеріальний інтерес не нехтує ніколи. Грошенята вони збирають старанно.

Але треба пам’ятати, що від послуг людина може і відмовитися і платити лише за парковання. – пояснює Дмитро Гнап, голова Комітету прямої дії.

Отже, водій може відмовитись від послуг і платити за годину парковання навіть на спеціально облаштованому майданчику щонайбільше 54 копій – це 3 % від неоподаткованого мінімуму.

Постанова уряду за № 1342 дозволяє антиконституційне тимчасове обмеження права власності у разі несплати за парковання. Оператор тепер, виходить, має право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика.

Блокування коліс, пристрої-шлагбауми унеможливлюють використання транспортного засобу власником. Це все порушує статтю 41 Конституції України, відповідно до якої, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним, – пояснює Андрій Нечипоренко, адвокат компанії Наталія Субота і партнери.

Наступного тижня Комітет прямої дії планує подати звернення до Президента України. Текст звернення підготували адвокати компанії Наталія Субота і парнери”. У Президента є можливість призупинити дію постанови уряду та звернутися до Конституційного Суду.

Громадські активісти на цьому зупинятись не збираються. У разі бездіяльності Президента вони планують звертатись до суду й прокуратури.
До переліку новин