Банк “Надра” оприлюднив списки боржників: банківську таємницю розкрито


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Банк “Надра” оприлюднив списки боржників: банківську таємницю розкрито


13-10-2009

Тимчасова адміністрація банку “Надра” оприлюднила список своїх боржників. Банкіри виправдовуються, що порушили банківську таємницю за дорученням Національного банку.

Минулого тижня Президент дав доручення Нацбанку скласти перелік всіх банківських боржників. Тимчасова адміністрація банку “Надра” виконала цю вимогу якнайшвидше.

Понад 42 тисячі громадян та підприємств із зазначенням назв, імен та ідентифікаційних кодів оприлюднили на офіційному сайті банку. Цей список вже сьогодні побачили півтора мільйони людей. Для українського Інтернет-простору це абсолютний рекорд.

Загалом топ-100 позичальників банку завинила близько 6,5 мільярдів гривень. З-поміж цих боржників є і екс-власники банку. До списку 1000 найбільших боржників входять ті, хто винен загалом 2 мільярдів.


Конфіденційні дані можуть бути поширені без згоди її власника тільки у випадку якщо ця інформація є суспільно значимою, тобто якщо вона є предметом громадського інтересу і якщо право громадськості знати цю інформацію переважає право її власника на її захист.

У цьому ж випадку це можна назвати не чим іншим, як порушенням закону з боку банку. Громадяни мають всі підстави, щоб звертатись до правоохоронних органів, Нацбанку та суду з вимогою про захист порушених прав та вимогою порушити кримінальну справу, якщо буде доведено склад злочину,” – переконаний адвокат Андрій Нечипоренко.

У Національному банку пояснюють, що доручення Президента України в банку “Надра” сприйняли буквально. Підготувати список боржників наказували для внутрішнього користування.

“Була зроблена спеціальна постанова, а також інструкція щодо складання списку боржників або поганих клієнтів. Цей реєстр використовується тимчасовим адміністратором так, як він вважає можливим в рамках закону,” – заявляє директор департаменту зовнішньоекономічних зв’язків НБУ Сергій Круглик.

Тимчасовий адміністратор банку “Надра” Валентина Жуковська ситуацію, яка склалася, не коментує. Неофіційно у банку зізнаються, що перелік позичальників оприлюднили ніби для того, аби власники депозитів знали, хто винен у затримках виплат.

За матеріалами СТБ.
До переліку новин