Працівники ДАІ побили начальника РЕМ


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Працівники ДАІ побили начальника РЕМ


25-06-2009

В Київській області працівники ДАІ побили до непритомності начальника Іванівського районної електричної мережі ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" Сергія Фороща.

На вході до супермаркету в Іванкові, куди Форощ з дружиною та двома дітьми поїхав купити продукти, чоловіка зупинив працівник ДАІ, який попросив у нього посвідчення водія.

Перед входом відвідувача магазину зупинив працівник ДАІ, який попросив у нього посвідчення водія.

Через те, що посвідчення водія у відвідувача магазину при собі не виявилося, його запросили до машини. Тут правоохоронці почали вимагати гроші1 000 гривень.

Затриманий відмовився платити гроші й повідомив працівникам ДАІ, що його зупинили на вході в магазин, коли він не був за кермом. За відмову віддати зазначену суму, вимоги скласти акт про затримання, на начальника РЕМ одягнули наручники.

Працівники ДАІ від’їхали на кількасот метрів далі, вивели затриманого з машини і на очах сімї, яка слідувала за машиною, та мешканців Іванкова, чоловіка, одягнутого в наручники, побили до непритомності.

Вони били його ногами по різних частинах тіла, вдарили головою об ребро дверцят автомобіля, вивертали руки в плечових суглобах, кидали з силою на асфальт.

Тільки наряд міліції з Іванівського РВ, який викликала дружина Тетяна, допомогли врятувати Сергія. Загалом у наручниках потерпілий перебував більше години.

Свідки інциденту знімали все на камери мобільних телефонів, переписали номери нагрудних жетонів чоловіків і марки двох автомобілів.

За допомогою цієї інформації дружина Тетяна з’ясувала, що це були працівники підрозділу супроводу високопоставлених осіб (офіцери) при УДАІ ГУ МВС України Київської області.

У лікарні медики констатували струс мозку. Потерпілий і досі перебуває у лікарні. Його викликають до місцевого суду, де йому інкриміновано керування транспортним засобом у нетверезому стані та непокора працівникам міліції. З пояснень співробітників ДАІ випливає, що потерпілий Сергій напав на кількох працівників міліції, а потім сам побився об їхню машину.

Сьогодні відомо 5 осіб офіцерського складу, які брали участь у побитті людини. Вони є співробітниками спецпідрозділу, який раніше називався «Кобра». Інформації щодо порушення кримінальної справи щодо них немає.

У діях працівників ДАІ адвокат Андрій Нечипоренко вбачає щонайменше два склади злочину: заподіяння середньої тяжкості тілесних ушкоджень та вимагання, - а також численні порушення вимог Закону України “Про міліцію” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Працівники міліції не представилися на неодноразові вимоги очевидців побиття, працівники міліції не мали підстав вдягати наручники, працівники міліції не мали жодного права бити людини та принижувати її гідність та гідність членів сім’ї.

Уповноважений з прав людини, органи прокуратури, внутрішніх справ та служби безпеки не виявляють особливого ентузіазму у перевірці обставин побиття людини та не порушують кримінальної справи проти працівників ДАІ, які брали участь у побитті людини.

Наразі на членів сім’ї потерпілого зі сторони правоохоронців вчинюється психологічний тиск з метою відмови від звинувачень проти співробітників ДАІ.
До переліку новин