Рада Європи: Європейський суд і реалії розвитку демократії для Україні


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Рада Європи: Європейський суд і реалії розвитку демократії для Україні


06-04-2009

  • Європейський суд з прав людини


Раді Європи 5 травня 2009 року виповниться 60 років. Це найдавніша в Європі міжнародна організація. Європейський суд з прав людини входить до складу цієї організації.

Україна посідає 4-те місце за кількістю позовів до суду з-поміж 46 держав-членів Ради Європи. До першої п’ятірки, окрім нашої країни, зазвичай входять Туреччина, Росія, Італія, Польща. Близько 100 000 тисяч позовів з усіх країн станом на сьогодні залишаються нерозглянутими.

Невиконання рішень судів залишається для України основною причиною звернень громадян до Європейського суду. Європейська конвенція з прав людини є єдиним документом, на положення якого можна посилатися в зверненні до Європейського суду.

Нагадаємо, що справу “Корецький проти України” в Європейському суді минулого року виграв адвокат компанії Тарас Шевченко. Суд прийшов до висновку, що органи влади безпідставно перешкоджали реєстрації громадської організації, порушуючи тим самим права, гарантовані Європейською конвенцією з прав людини.


  • Проблема дублювання функцій панєвропейських організацій


Одним з найактуальніших питань для європейської спільноти протягом останнього десятиліття залишається збіг певних функцій Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та НАТО.

Рада Європи та Європейський союз не лише дублюють функції одна одної, але й конкурують між собою. У Страсбурзі по сусідству розташовані Парламентська асамблея Ради Європи та Європарламент Європейського союзу.

До структури Ради Європи входить Європейський суд з прав людини. Аналогічно свій суд є в структурі Європейського Союзу, щоправда він розташований не в Страсбурзі, а в Люксембурзі.

Суд Ради Європи спирається на Європейську конвенцію з прав людини, у той час як Суд Європейського Союзу дотримується Хартії фундаментальних прав людини. І ці дві інституції не відрізняються ідеологічними підходами у захисті прав та свобод людини.

Конфлікт полягає в тому, що члени Європейського Союзу не згодні, щоб їх судили менш розвинені країни, які разом з ними ввійшли до Ради Європи. І ця проблема далеко не нова.

Певне дублювання функцій спостерігається і між НАТО та ОБСЄ. Остання вирішує дуже широке коло питань: від питань, пов’язаних із засобами масової інформації, до контролю миротворчих операцій. ОБСЄ діє фактично у трьох площинах: військово-політичній, економічно-екологічній та гуманітарній.

НАТО не завжди рахувалось з військово-політичним призначенням ОБСЄ, як показує історичний досвід 90-х років. Військові дії Північно-Атлантичного Альянсу в Косово продемонстрували ставлення цієї організації до ОБСЄ, яка у вирішенні будь-яких питань, пов’язаних з розв’язанням конфлікту відігравала далеко не першу роль.


  • Рада Європи – перспектива для України


Членство в Раді Європи спрямовує геополітичний вектор нашої країни в подальшому на вступ до Європейського Союзу. Школа Ради Європи дає можливість вивчити та опанувати 60-річний шлях розбудови демократії Радою Європи.

Саме тому на засіданні Клубу випускників Української школи політичних студій обговорювались питання європейської інтеграції України та можливих викликів з Надзвичайним і Повноважним послом України в Раді Європи Євгеном Перелигіним.

Адвокатську компанію “Наталія Субота і партнери” на зустрічі представляв адвокат Андрій Нечипоренко як експерт Літнього університету демократії Ради Європи та випускник Української школи політичних студій.
До переліку новин