Побиття журналістів – порушено дві кримінальні справи


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Побиття журналістів – порушено дві кримінальні справи


12-02-2009

Справи порушили за результатами звернення Київської незалежної медіа профспілки у зв’язку із подіями, які мали місце у жовтні поблизу київського Будинку звукозапису:

  • за фактом хуліганства щодо потерпілих І.Луценка і В.Гонтаря;
  • за фактом хуліганства, що було вчинено із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень - потерпілий О.Течинського

Прокуратура залишила поза увагою, що злочинні дії також стосувалися перешкоджанню законній журналістській діяльності. Більше того, не врахований факт бездіяльності працівників міліції, які не втручались в сутичку й не надали постраждалим допомоги.

У скарзі на ім'я Генерального прокурора України голова Київської незалежної медіа профспілки Юрій Луканов ставить питання про необхідність порушення кримінальних справ за фактом перешкоджання законній діяльності журналістів та службової недбалості працівників міліції. Адвокат компанії Наталія Субота і партнери Андрій Нечипоренко наполягає саме на цьому формулюванні.

Нагадаємо, під час сутички між забудовниками і противниками забудови постраждали головний редактор Iнтернет-видання Фінансист І.Луценко, в якого було вилучено акумулятор та касету з відеокамери, фотокореспондент Коммерсант-Украина О.Течинський, якому було зламано руку і фотокореспондент УНІАН В. Гонтар. Працівники міліції у сутичку не втручалися, споглядаючи за нею виключно зі сторони.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Наталія Субота і партнери" забезпечує правовий захист журналістів, постраждалих під час сутички
До переліку новин