Особливості договорів дарування коментує для “Сніданку з 1+1” Андрій Нечипоренко


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Особливості договорів дарування коментує для “Сніданку з 1+1” Андрій Нечипоренко


19-11-2008

Договір дарування – це безоплатний договір, за яким одна сторона передає або зобов’язується передати в майбутньому майно у власність другій особі. Дарувальник не може отримувати натомість для себе ні оплати, ні будь-яких інших благ. Але він може поставити свої умови. Наприклад, подарувати квартиру з умовою, щоб в ній, окрім обдарованої особи, проживала інша фізична особа. Однією з умов може стати заборона відчужувати майно на користь певної особи як за гроші, так і уклавши інший договір дарування.

У випадку невиконання обов’язку на користь третьої особи дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування і повернення дарунку або відшкодування його вартості.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування цінного майна, якщо обдарована особа умисно вчинила злочин проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.

Договір дарування можна розірвати, якщо обдарований створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору, якщо через недбале ставлення обдарованого до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.

Вимога про розірвання договору можлива лише у випадку збереження об’єкту дарування. Розірвання договору дарування має наслідком повернення дарунку дарувальнику.
До переліку новин