Скорочувати штат працівників планують дві третини українських компаній
09-11-2008
За даними досліджень “Вплив кризи на Українські компанії” звільнення загрожує 18% рядових працівників, 12% адміністраторів та 9% керівників середньої ланки. За таких обставин, за словами адвоката Андрія Нечипоренка, якщо скорочення не уникнути, залишати роботу працівнику треба на максимально вигідних для себе умовах.
У випадку звільнення у зв’язку зі скороченням роботодавець повинен сплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі середньомісячної заробітної плати. Окрім того, про наступне скорочення працівник повинен бути письмово попереджений не пізніше, ніж за 2 місяці до дня скорочення. Таким чином, у випадку припинення трудового договору у зв’язку зі скороченням працівник зберігає за собою робоче місце щонайменше протягом 2-х місяців та отримує загалом 3-місячну заробітну плату.
За умови звернення до центру зайнятості й належного оформлення документів працівникові протягом трьох місяців сплачуватиметься щомісяця за загальним правилом сума в розмірі 100% від заробітної платні на попередньому місці роботи.
У випадку звільнення за згодою сторін працівник не має права за законом на вихідну допомогу, на обліку в держаного центру зайнятості йому сплачуватиметься допомога по безробіттю у меншому розмірі, аніж би це було у зв’язку зі скороченням.
При звільненні за власним бажанням працівник так само не отримує вихідної допомоги, а при реєстрації у центрі зайнятості населення вихідна допомога йому сплачуватиметься лише починаючи з четвертого місяця перебування на обліку.
До переліку новин