Тимчасова робота: як відстояти свої права


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Тимчасова робота: як відстояти свої права


31-07-2007

Студентка Марина в костюмі зайця два тижні рекламувала солідний магазин перехожим. У день заробітної платні їй повідомили, що це був неоплачуваний випробувальний термін.

У магазині мобільного зв’язку інша студентка Ольга пропрацювала місяць. Укладати трудовий договір з нею відмовились. Наприкінці місяця всім молодим працівникам повідомили, що магазин закривається через рекетирів. Їх звільнили без виплати заробітної платні й вихідної допомоги. Буває й так, що працівники домовляються про одну суму, але згодом отримують значно менші гроші за роботу.

“На практиці до суду такі справи, зазвичай, не доходять. В оформленні позовної заяви досить багато нюансів. Подати її самостійно студент не зможе. А послуги грамотного адвоката обійдуться в 2-3 рази дорожче за невиплачену заробітну плату.

Якщо сам факт роботи під час судового розгляду можна довести за допомогою свідчень очевидців, то з сумою заробітної плати все значно складніше. Коли студента офіційно не оформили - документів, що фіксують заробітну плату, — немає.

Яку суму повинен отримати співробітник, знають двоє — працедавець і студент. Як довести, що йшлося, наприклад, не про двісті гривень, а про триста? Щоб відстоювати свої права, знайомства з менеджером замало.

Треба знати свою компанію-працедавця та її точну юридичну адресу. Тоді можна відправляти до головного офісу компанії листа з докладним описом ситуації. Працедавець тоді зрозуміє, що студент може звернутися, якщо не до суду, то до податкової, Міністерства праці чи прокуратури.

Можна припустити, що працедавці не захочуть додаткових проблем у вигляді можливих перевірок і все ж підуть на мирову”. – Повідомив газеті “День” адвокат компанії “Наталія Субота і партнери” Андрій Нечипоренко.
До переліку новин